خدمات دانشجویی مهران | پایان نامه بررسی تناسب آیات سوره مبارکه نور و غرض واحد آن - خدمات دانشجویی مهران

راهنمای خرید سفارش پروژه خانه


شماره حساب مهران پروژه راهنماي خريد
۱- بر روی دکمه (خرید آنلاین) کلیک کنید.

۲- ایمیل و مشخصات خود را وارد نمایید.

۳- بلافاصله به درگاه اینترنتی پرداخت وارد میشوید و موارد خواسته شده را تکمیل نموده و بر روی پرداخت کلیک نمایید.

- برای پرداخت نیاز به شماره کارت بانک (شماره ی ۱۶ رقمی روی کارت)، رمز دوم، کد CVV2 و تاریخ انقضاء دارید که همه آنها به جز رمز دوم، روی کارت شما حک شده است.

- رمز دوم کارت خود را می توانید از شعبه یا دستگاه خودپرداز بانک صادرکننده کارت خود دریافت کنید.

(شما با کلیه کارت بانک ها میتوانید پرداخت را انجام دهید)

۴- پس از پرداخت آنلاین موفق، از سایت بانک مجدداً به سایت هدایت خواهید شد و میتوانید محصول مورد نظر خود را دانلود کنید.

پایان نامه بررسی تناسب آیات سوره مبارکه نور و غرض واحد آن

آنچه که از بررسی روش سیاقی و سایر قرائن به دست می¬آید این است که سیاق حاکم بر آیات سوره نور عفت و پاکدامنی و منوّر شدن است که مباحث و احکام سوره در جهت آن مطرح شده است. پس غرض واحد این سوره عفیف بودن و رسیدن به نور ویژه خداوند است.

خرید آنلاین
30,000 تومان

پایان نامه بررسی تناسب آیات سوره مبارکه نور و غرض واحد آن

 

چکیده پایان نامه بررسی تناسب آیات سوره مبارکه نور و غرض واحد آن : یکی از مباحث مهم و برجسته علوم قرآنی، مسئله تناسب و ارتباط آیات با یکدیگر است؛ اما نکته مهمی که کمتر به آن توجه شده ساختار و هماهنگی کلی آیات یک سوره است؛ به این معنا که هر سوره غرض واحد و مشخصی دارد و آیات آن در نظمی منطقی و منسجم به غرض سوره مرتبط هستند؛ اما اینکه چگونه می­توان به این غرض واحد دست یافت دو راهکار کلی وجود دارد. راهکار اول روش سیاقی و راهکار دوم استفاده از قرائن و نشانه هاست.و وجود پیوستگی و ارتباط موضوعی آیات درون یک سوره از ویژگی‌های قرآن کریم می‌باشد که بی‌توجهی به این امر، قرآن را از اعجاز در بیان، تهی جلوه می‌دهد. در این پایان نامه به بررسی تناسب آیات و محورهای موضوعی در سوره مبارکه «نور» به عنوان نمونه پرداخته شد، تا گامی کوچک و ناچیز باشد در جهت رد نظریه‌ای که آیات قرآن را پراکنده و محتوای آن را گسیخته و فاقد ارتباط معنوی می‌دانند و تأییدی بر اعجاز بیانی قرآن. و این سوره از ۱۱ بخش تشکیل شده است: ۱- حرمت زنا ۲- حرمت تهمت زنا ۳- حرمت تهمت زنا ناموسی ۴- کیفر تهمت زدن زنا به زنان پاک و بی‌خبر ۵- ادب دخول به خانه‌های دیگران ۶- وجوب فرو بردن چشم و حدود پوشش ۷- ترعیب به ازدواج سالم و بستن عقد مکاتبه برای آزادی بردگان ۸- انوار الهی و توصیف نور خاص او و نشانه‌ها و دلایل توحید ۹- تاریک‌دلی منافقین و توصیف اعمال مؤمنین در مقابل آنان و بیان پاداش ویژه برای آنان‌ها ۱۰- آداب دخول به اتاق‌های خلوت و استثنای حکم حجاب و ادب دخول به خانه خویشاوندان ۱۱- ادب در برابر ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) آنچه که از بررسی روش سیاقی و سایر قرائن به دست می­آید این است که سیاق حاکم بر آیات سوره نور عفت و پاکدامنی و منوّر شدن است که مباحث و احکام سوره در جهت آن مطرح شده است. پس غرض واحد این سوره  عفیف بودن و رسیدن به نور ویژه خداوند است. کلید واژه­ ها: تناسب آیات، سوره نور، غرض سوره، سیاق. در ادامه به فایل پایان نامه بررسی تناسب آیات سوره مبارکه نور و غرض واحد آن دسترسی خواهید داشت.

رشته علوم قرآنی

جهت عضويت در خبرنامه ايميل خود را وارد نماييد
این مطلب را به اشتراک بگذارید یا به دوستانتان پیشنهاد دهید
  Facebook  |  Twitter  |  Delicious  |  Email